UPOZORNĚNÍ:  Od října 2020 nepodporuje služba Dropbox, kde jsou uložené soubory ke stažení, prohléžeč Internet Explorer. Podporovány jsou aktuální verze těchto prohlížečů: Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox, Safari.


BUŇKY HNUTÍ 

Myšlenka regionálních buněk je postavena na faktu, že jednotliví účastníci hnutí jsou geograficky roztroušeni na velké ploše a pro mnohé je účast na společných setkáních obtížná z důvodu velkých vzdáleností.
Pouze v tomto smyslu je použité slovo regionální, jinak jejich zaměření a konkrétní projekty v duchu základních dokumentů samozřejmě region přesahují do celého hnutí ku jeho prospěchu.
Vytvářené buňky jsou zcela autonomní, mají svůj zvolený název, kontaktní adresu, své zástupce a zodpovědnost za výstupy zde prezentované.

JAK ZAČÍT? 

První kroky od získání včel k prvnímu zazimování. Zde naleznou začátečníci různé návody jak zdárně přivést získané včely ať formou oddělku, smetence či roje a možné způsoby podle zvolené formy včelaření od autorů, kteří vychází ze své ověřené praxe ve svých podmínkách. Nástavky, warré, košnice apod. 

Jak můžeme ošetřovat letošní oddělek (bez variant)Jak můžeme ošetřovat letošní oddělek (s variantami)Roj, který mi udělá vždycky radost

METODIKY I

Zde naleznete různé metodiky diagnostiky a ošetřování včelstev proti nemocem a škůdcům od autorů, kteří vychází ze své ověřené praxe ve svých podmínkách. 

Použití KM - tabulkaPoužití KM - vyvětlivkyVDCalculator odhad populace Foto poškozených včel viry v důsledku oslabení varoázou - obr. 1obr. 2obr. 3

METODIKY II

Zde naleznete různé metodiky se zaměřením na stěžejní prvky tezí při vedení včelstev od autorů, kteří vychází ze své ověřené praxe ve svých podmínkách. 

Medná komoraJeště k medné komoře, Medná komora v NN, Smetenec-umělý roj,

LITERATURA

Zde naleznete doporučení na některé autory včelařských knih nebo článků. Velmi bychom uvítali, kdybyste pokud nějakou zásadní publikaci sami doporučíte, připojili k ní i Vaše osobní hodnocení, jakousi recenzi na publikované postupy, které jste sami odzkoušeli. Stejně tak i k publikacím již uvedeným.

Jürgen Tautz, C.I.Farrar, Otto Brenner, C.L.Corkins,  

ARCHIV

Zde naleznete dokumenty mapující historii vývoje hnutí ale i dokumenty z aktualit 

VýzvaInfogram č.1Infogram č.2Infogram č.4Infogram č.5,  Infogram č.6Infogram č.6(polská mutace)Infogram č.7Infogram č.8Infogram č.9Foto z prezentace Šance pro včely na výstavě Život na zahradě 6.10.2012 - Ostrava, Podzimní setkání ŠPV BílskoNávrh preventivně ozdravných opatření, Podněty účastníků jednání k nařízení vlády č.197Náměty pro MZe-finální verzeBez jedu to nejde? (I), Kupředu do minulosti

PREZENTACE ÚČASTNÍKŮ

Odkazy na webové stránky účastníků. Prostor pro prezentaci osobních zkušeností (vztahujících se k tématům tezí) účastníků, kteří nemají své webové stránky nebo články-příspěvky, které je zaujaly. Za obsah zveřejněných informací nese odpovědnost přispěvovatel. Tým ŠVP si vyhrazuje právo nezveřejnit příspěvky, které budou v rozporu s dobrými mravy či posláním tohoto webu. Své příspěvky zasílejte formou souboru v příloze mailu. 

BABÍK EVŽEN, Ing.

Skripta pro chovatele včel v souladu s PřírodouOd oddělku k produkčnímu včelstvuNová skripta E.Babíka pro bylničky a Vilémov - 140516-18 komplet A1, 150420 Vilémov+Mojmír150530vilém.roj SKRIPTA 

BENCÚR MILAN

http://nasapravda.blogspot.sk/

DVORSKÝ LEOŠ, Ing.

http://dvorsky.leos.sweb.cz/

GRICHOVÁ KATARÍNA

http://geo.functor.sk/

HAUROVÁ DEBORA CHERILYN

http://mellifera.jimdo.com/

HARČARÍKOVI, DANIELA a MIROSLAV

http://www.nasamotebezlesa.cz/ 

HUBAČ RADEK, MUDr.

Květový pylPropolisVčelí produkty a lidské zdraví, Jak dál s Varoázou, Maďarské včelaření, Surveilance varoázy, Zkušenosti s Nosema ceranae, Nosematóza, opomíjené onemocnění (Kamler,Hubač 2012), Doba Medová

HUCKO JAN

http://kouzlovenkova.wordpress.com/

KARAS ANTONÍN

www.farmavilemov.cz

KAVAN PETR

www.domaci-vcelarstvi.cz/

KRAMNÝ KAMIL

www.apiterapie-kamil.cz 

LIPTÁK ADRIÁN

Včelstvo vedené na voľnej stavbe, Fotky,

MACEK MIROSLAV

Miroslav, Nástavkový klát, Nástavkový klát 2, MOJE SKUSENOSTI S WARRE

MIROVSKÝ PETR 

www.vcelarskeforum.cz

PITTNER JINDŘICH

www.country-stodola.cz 

SVOBODA TOMÁŠ

www.prirodnizahrady.com